• Otulacze dla dzieci

Niedługo zostaniesz mamą i kompletujesz wyprawkę dla dziecka, ale nie masz pojęcia, co ma się znaleźć na liście? Za kilka tygodni przyjdzie na świat Twoje pierwsze dziecko i nie masz jeszcze doświadczenia, co będzie przydatne w pierwszych miesiącach po porodzie? Warto wtedy skorzystać z gotowych list, które pomogą Ci w szybki i łatwy sposób stworzyć piękną wyprawkę z niezbędnymi akcesoriami i ubrankami dla dziecka. Podstawowym elementem są otulacze dla noworodków, które zapewnią Twojemu maluszkowi poczucie bezpieczeństwa i komfort. Oferujemy szeroki wybór produktów, które sprawdzą się o każdej porze roku, na ciepłe oraz chłodne dni.

Czym jest otulacz dla dziecka? Jaka jest jego rola w pierwszych tygodniach życia?

Otulacze pełnią rolę pierwszej pościeli w 3 pierwszych miesiącach życia niemowlaka. Mają najczęściej kształt kwadratowej chusty o dużych rozmiarach, aby można było w nią łatwo zawinąć dziecko. Jest to niezwykle ważne w pierwszych tygodniach życia. Zbyt dużo bodźców z nieznanego i obcego świata może powodować frustrację, rozdrażnienie, płacz oraz kłopoty z zasypianiem. Dzięki otulaczom dla noworodków Twój maluszek będzie czuł się bezpieczniej, a jego sen będzie zdrowy i spokojny.

Kiedy przestać otulać dziecko? Przede wszystkim każdy rodzic musi bacznie obserwować zachowani maluszka. Kiedy staje się on bardziej ruchliwy, podejmuje próby przewracana się na brzuszek, podnosi główkę to znak, że możemy powoli rezygnować z ciasnego otulania.

Z czego wykonane są otulacze dla dzieci Oh Babe? 

1. Otulacze bawełniane - miękkie w dotyku i delikatne dla wrażliwej skóry dziecka. Zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

2. Otulacze z naturalnego muślinu bawełnianego - bardzo lekkie, delikatne i odporne na zabrudzenia. Ich zaletą jest świetna przepuszczalność, dlatego dziecko się w nim nie poci i nie przegrzewa. 

3. Otulacze lniane - delikatne i przyjazne dla skóry dziecka, ponieważ len wykazuje działanie antybakteryjne i antyalergiczne.

Rozważając zakup otulacza, musimy upewnić się, że jest on wykonany z bezpiecznych materiałów o najwyższej jakości (takie, które posiadają atest Oeko-Tex Standard 100). Takie są właśnie otulacze dla dzieci Oh Babe, ponieważ wykonane je z dobrych jakościowo surowców dobieranych z największą starannością. Pamiętaj, komfort i bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego kupuj tylko w sprawdzonych i renomowanych sklepach. Dodatkowo otulacze dla dzieci Oh babe posiadają bogate zdobienia ręcznie haftowane, dzięki czemu stają się one oryginalne i niepowtarzalne.

Zalety stosowania otulaczy dla dzieci

1. Największą zaletą otulaczy jest niska cena w stosunku do szeregu korzyści. Zakup to inwestycja na lata. Na początku służy nam jako schronienie, a potem może być po prostu ulubionym kocykiem starszaka.

2. Zapewniają dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas snu -noworodek czuje się jak w brzuszku u mamy, co działa na niego kojąco i uspokajająco. Otulanie dziecka może również przyczynić się do zmniejszenia ilości kolek.

3. Odpowiednia termoregulacja - materiały, z których wykonano otulacze dla dzieci są oddychające i przewiewne, a jednocześnie zapewniają poczucie ciepła. 

4. Otulacze stały się w ostatnim czasie bardzo popularne i zyskały zaufanie wielu mam, co potwierdzają pochlebne opinie na ich temat.